+38 (044) 338-28-27  
+38 (067) 306-58-52
info@ndlse.com.ua
пн.– пт. з 9:00 до 18:00

МОВА САЙТУ          

УКРАЇНСЬКА
РОСІЙСЬКА

Експертизи

Земельно-технічна експертиза

Земельно-технічна експертиза, або  як  ї ще називають земельна експертиза, вирішує  ряд  спірних ситуацій, пов’язаних  із порушенням меж земельних ділянок, розподілу та порядку користування земельними  ділянками, визначенням площ земельних ділянок, тощо.

Проведення експертизи полягає в отриманні нових фактичних даних, які встановлюються в процесі проведеного дослідження і викладаються у висновку експерта.

Основними завданнями земельно-технічної експертизи є:

  • - визначення фактичного землекористування земельними ділянками, а саме фізичних характеристик земельних ділянок (конфігурації, площі, промірів тощо);
  • - визначення відповідності фактичного розташування будівель, споруд та інших об'єктів відносно меж земельних ділянок їх розташуванню у відповідній технічній документації;
  • - визначення відповідності фактичного землекористування в частині порушення меж та накладання земельних ділянок відповідно до правовстановлювальних документів та документації із землеустрою на ці земельні ділянки;
  • zemlemer- визначення можливості розподілу (порядку користування) земельними ділянками, розробка варіантів їх розподілу (порядку користування);
  • - визначення можливих варіантів підходу та проїзду до земельних ділянок, встановлення земельного сервітуту.

Земельно-технічна експертиза досить складний  та трудомісткий процес. Він включає в себе комплекс  досліджень, які проводяться фахівцем, який володіє спеціальними  знаннями  у даній області .

Для проведення земельно - технічної експертизи необхідні топографо-геодезичних роботи, які проводяться відповідними фахівцями з використанням відповідного обладнання та бази даних, тобто  залучаються фахівці, які мають необхідні знання та досвід у галузі топографії, картографії,  геодезії, а також спеціальне обладнання для здійснення інструментальної  зйомки земельних ділянок.

Земельно-технічна експертиза проводиться на підставі процесуального  документу (ухвала суду, постанова  слідчого, тощо) або за зверненням юридичної або  фізичної особи.

Судові експерти НДЛСЕ проводять дослідження по  всій території України.

Існують різні підвиди земельно-технічної експертизи:

Поділ земельної ділянки та визначення порядку користування земельною ділянкою:

Необхідність проведення даної експертизи виникає при вирішенні земельних спорів, коли сторони хочуть оформити право власності на земельну ділянку яка знаходиться на праві  часткової власності .

Основними завданнями при проведенні експертизи поділу земельної ділянки є виділення частки землі в натурі відповідно до частки учасника землекористування.

При неможливості с технічної точки зорувиділити в натурі частку земельної ділянки експерти встановлюють порядок користування земельною ділянкою між співвласниками .Зазначений підвид експертизи найбільш застосовується при процесах щодо розірвання шлюбу, розподілу землі між родичами, оформленні спадщини. Експертиза меж і площі земельної ділянки.dtm

Власники земельних ділянок  часом  помиляються в своїх уявленнях про місце розташування  меж їх земельних ділянок. Це може призводити до виникнення спорів щодо меж земельних ділянок між сусідами. Такі питання вирішуються за допомогою земельно-технічної експертизи.

Результати  дослідження складаються у висновок судового експерта, з відповідями  на поставлені перед експертом питаннями .

Часто при  розподілу земельної ділянки  та визначенні порядку користування, виникає необхідність у розподілу нерухомості, яка знаходиться на цій земельній ділянці, або необхідно визначити вартість земельної ділянки. У таких випадках разом із земельно-технічною експертизою замовляють будівельно-технічну експертизу або оціночно-земельну експертизу.

Перевагою Лабораторії судових експертиз перед  іншими експертними установами, є те, що  у штаті НДЛСЕ є фахівці, що мають свідоцтва з правом виконання усіх цих видів та підвидів експертиз.

Top