+38 (044) 338-28-27  
+38 (067) 306-58-52
info@ndlse.com.ua
пн.– пт. з 9:00 до 18:00

МОВА САЙТУ          

УКРАЇНСЬКА
РОСІЙСЬКА

Експертизи

Лінгвістична експертиза у спадкових справах

Нерідкістю є факт, коли в  документах присутні орфографічні чи  граматичні помилки у прізвищі, імені та інших власних назвах.  Наприклад, Альона- Олена, Анна- Ганна, Наталія – Наталья, Николевка – Миколаївка, Жовтнева – Октябрьська, та інше. В основному це критично у спадкових справах, бо такі помилки приводять до того, що неможливо  встановити факт родинного зв’язку.

Що робити в таких випадках?

Виходом із ситуації може бути звернення до суду. Але суд встановлює саме належність особі правовстановлюючих документів, а не виправлення помилок у написанні прізвища, імені, по батькові, в документах, які підтверджують родинні відносини. Та, якщо належність документа особі не викликає сумнівів, а є місце різночитання імен, прізвищ тощо (наприклад за різними правилами транслітерації, які свого часу змінювались), тоді в нагоді буде висновок лінгвістичної експертизи.

Висновком лінгвістичної експертизи :

  • Визначається тотожність прізвищ, імен та інших власних назв, що відрізняються орфографічними, граматичними або структурними особливостями;
  • Встановлюється ідентичність прізвищ, імен та інших власних назв, записаних з помилкою в перекладі тощо.

Таким чином, лінгвістична експертиза є спосіб рішення проблеми з помилками в офіційних документах в написанні імен, прізвищ та інших власних назв.

ПП «Науково-дослідна лабораторія судових експертиз» (НДЛСЕ) - експертна установа, пріоритетним напрямком якої є забезпечення проведення судових експертиз та дослідження.

Експертиза проводиться судовим експертом, що відповідає чинному законодавству України.

Терміни проведення лінгвістичної експертизи  – від 2х днів.

Для проведення експертизи відносно ідентичності записів прізвища, імені та інших власних імен необхідно надати документи, які містять ці записи (паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження, тощо)

Вартість експертизи залежить від ступеня складності.

Пропоную для встановлення факту розбіжностей  чи помилок в написанні прізвищ, імен та інших властивих назв звернутися до експертів НДЛСЕ.

Top