+38 (044) 338-28-27  
+38 (067) 306-58-52
info@ndlse.com.ua
пн.– пт. з 9:00 до 18:00

МОВА САЙТУ          

УКРАЇНСЬКА
РОСІЙСЬКА

Експертизи

Дуже часто на один об’єкт нерухомого майна претендують декілька осіб.

Причини виникнення таких ситуацій різні, але частіше за все: коли об’єкт нерухомості наслідують кілька спадкоємців, нерухомість купується кількома особами або при розлученні, коли ділять нерухомість придбану за час сумісного проживання, тощо.

Найчастіше в частковій власності знаходяться домоволодіння, житлові будинки, дачі, квартири, нежитлові приміщення.

Будучи власником частини майна, у випадку продажі всього об’єкта нерухомості, кожен із співвласників отримає гроші пропорційно своєї частини. Також можна продати свою долю, але лише іншим власникам, тому що без документального визначення меж частини її ніхто не купить.

Таким чином, щоб продати долю, повинні бути документи, в яких прописано яка частина дому, яка кімната та який метраж належить вам.

У  таких випадках виникає необхідність розподілу нерухомості.

Для того щоб отримати право розпоряджатися своєю частиною на власний розсуд, необхідно  провести виділ частини із загального майна.

Якщо дане питання вирішується через суд, то обов’язковою процедурою при розгляді справ щодо виділу частини об’єкта нерухомості в натурі, є проведення будівельно-технічної експертизи.

Щоб провести будівельно-технічну експертизу у рамках судового процесу необхідно направити до  суду клопотання із зазначенням  виду експертизи, питань, які ставляться на вирішення експерта та вказати установу, яка має право проводити данні експертизи.

Проведенням таких експертиз займаються експерти Науково-дослідної лабораторії судових експертиз. Вони мають відповідне свідоцтво Міністерства Юстиції України та багаторічний досвід розділу нерухомості.

По  результатам проведення експертом надається висновок, який містить декілька варіантів поділу майна. Суд  приймає один  із варіантів  і виносить Рішення.

Отримане на підставі такої будівельно-технічної експертизи рішення суду є документом для реєстрації права власності на об’єкт нерухомості. 

Top