+38 (044) 338-28-27  
+38 (067) 306-58-52
info@ndlse.com.ua
пн.– пт. з 9:00 до 18:00

МОВА САЙТУ          

УКРАЇНСЬКА
РОСІЙСЬКА

Експертизи

У майнових спорах та при розслідуванні правопорушень, пов’язаних з експлуатацією транспортних засобів, які призвели до транспортної пригоди, часто виникає необхідність у призначенні автотоварознавчої експертизи.

Автотоварознавча експертиза Київ – це  дослідження транспортних засобів, направлене  на визначення ринкової вартості колісних транспортних засобів (далі КТЗ), їх складових, або розміру вартості матеріального збитку, заподіяних власнику, внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, визначення вартості відновного ремонту чи залишкової вартості, якщо  транспортний засіб відновленню не підлягає.

В межах проведення автотоварознавчої експертизи чи експертного дослідження вирішується комплекс питань так чи інакше пов’язаних з колісним транспортним засобом. Але в переважній більшості випадків вирішується три основних:

  • Визначення ринкової вартості КТЗ;avtotovar2
  • Визначення вартості відновлювального ремонту КТЗ;
  • Визначення величини матеріального збитку завданого власнику КТЗ;

Визначення ринкової вартості КТЗ

Ринкова вартість транспортного засобу це вартість, за яку можливе відчуження КТЗ (його складників) на ринку подібного КТЗ (його складників) на дату проведення експертизи/дослідження.

Для визначення цієї вартості, досліджується ринок аналогічних транспортних засобів та, на першому етапі, визначається середньо-ринкова ціна. Далі ця ціна коригується відповідно до ринку регіону в якому автомобіль зареєстрований. Для прикладу, якщо автомобіль зареєстрований в великому місті, ціна відносно довідкової дещо збільшується, якщо в селі – зменшується.

На  заключному етапі експертом проводиться коригування отриманої ціни КТЗ відповідно до фактичного технічного стану досліджуваного КТЗ, величини його пробігу, комплектності та укомплектованості.

Визначення вартості відновлювального ремонту КТЗ

Вартість відновлювального ремонту - це сума коштів за яку можливе повне відновлення пошкодженого КТЗ.

На першому етапі експертизи/дослідження проводиться технічний огляд КТЗ з метою визначення переліку пошкоджень та ремонтних операцій необхідних для повного його відновлення.

Вартість відновлювального ремонту визначається, як сума вартостей необхідних для ремонту матеріалів, складових частин, які підлягають заміні та вартості робіт, які необхідно  провести.

При визначенні вартості відновлювального ремонту не враховується коефіцієнт фізичного зносу та величина втрати товарної вартості (ВТВ).

Визначення величини матеріального збитку

Вартість матеріального збитку визначається як вартісне значення витрат, яких зазнає власник у разі пошкодження або розукомплектування КТЗ, з урахуванням фізичного зносу та витрат, яких зазнає чи може зазнати власник для відновлення свого порушеного права користування КТЗ (втрата товарної вартості)

Фактично, величина матеріального збитку, розраховується як вартість відновлювального ремонту з врахуванням коефіцієнту фізичного зносу та ВТВ.

Коефіцієнт фізичного зносу (Ез) визначається для легкових автомобілів строк експлуатації яких перевищує 7 років для авто іноземного виробництва та 5 років – вітчизняного та країн СНД. 

ВТВ розраховується у випадку, коли строк експлуатації яких не перевищує 7 років для авто іноземного виробництва та 5 років – вітчизняного та країн СНД.

Судовими експертами НДЛСЕ проводяться судові автотоварознавчі експертизи та незалежні дослідження .

У рамках  судового процесу проводяться експертизи на підставі ухвали  суду або  постанови слідчого. Щоб експертиза була проведена експертами НДЛСЕ до  суду необхідно направити клопотання в якому заначити дану експертну установу.

Згідно  чинного  законодавства, Ви  можете замовити проведення незалежного експертного  дослідження, звернувшись до НДЛСЕ особисто.

Експерту для проведення дослідження необхідно забезпечити  огляд транспортного засобу та надати документацію, що  стосується реєстрації, розслідуваної події, яка  призвела до матеріальної шкоди, а також інші документи, в яких зафіксовані вихідні дані, необхідні для відповіді на питання експертизи.

На  сьогодні автотоварознавча експертиза   є однією із затребуваних видів експертиз як  у судовому так  і в досудовому процесі.

Випадки, коли виникає необхідність проведення автотоварознавчої експертизи.

  • У спорах із страховими.avtotovar
  • Дуже часто власнику пошкодженого авто  при  виплаті страхової компенсації страховою компанією нараховується сума відновлювального ремонту, що суттєво менше ніж величина завданої  матеріальної шкоди. Потрібно враховувати, що вартість відновлювального ремонту та матеріальної шкоди – це два різні поняття. 
  • При відшкодуванні матеріальної шкоди у випадках, коли
  • Вашому авто завдано пошкоджень внаслідок ДТП або  стихійного лиха, пожежі, протиправних дій третіми особами, падіння будівельних конструкцій або матеріалів, дерев, снігу, сосульок.
  • У спорах про поділ майна при розірванні шлюбу

Як правило визначається ринкова вартість транспортного засобу, придбаного  в шлюбі. Якщо  автомобіль не надається для огляду експерту, визначається середньо ринкова вартість по  матеріалам справи.

Більш детальну інформацію щодо можливості проведення експертизи у Вашому випадку  Ви можете отримати за телефонами:

 +38 (067)306-58-52 , +38(044)338-28-27

Top