+38 (044) 338-28-27  
+38 (067) 306-58-52
info@ndlse.com.ua
пн.– пт. з 9:00 до 18:00

МОВА САЙТУ          

УКРАЇНСЬКА
РОСІЙСЬКА

Експертизи

Автотехнічна експертиза

Розслідування і розгляд судових кримінальних справ  по факту дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) потребують використання спеціальних технічних знань в галузі судової автотехніки, які охоплюють всю сукупність взаємодіючих елементів водій – автомобіль – дорога – оточення, із яких складається загальний процес дорожнього руху в цілому.

У більшості випадках склад злочину або  порушення можливо встановити лише після проведення судової автотехнічної експертизи. expert car

Під автотехнічною експертизою слід розуміти дослідження дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), яке проводиться експертом-автотехніком з метою з’ясування питань, що мають значення для вирішення кримінальної, цивільної чи адміністративної  справи, пов’язаної з цією пригодою, якщо для відповіді на поставлені питання необхідні знання в галузі судової автотехніки.

Без  перебільшення можна стверджувати, що результативність розслідування і розгляд кримінальних та адміністративних  справ  знаходяться у прямій залежності від  своєчасного проведення автотехнічної експертизи, правильності поставлених перед експертом питань, їх відповідності ДТП, повноти та достовірності дослідження, а також відповідності, достовірності та повноти наданих  вихідних даних та матеріалів, наданих на дослідження.

Експерти НДЛСЕ проводять досудове консультування, в рамках якого проводиться розгляд саме вашої пригоди, визначаються ряд питань, які необхідно поставити на вирішення судової експертизи та перелік необхідних вихідних даних та документів, які необхідні для повного  та обґрунтованого  дослідження.

Для проведення судової експертизи або експертного дослідження експерти НДЛСЕ  мають всі необхідні документи та свідоцтва.

У рамках судової експертизи обставин ДТП вирішуються наступні задачі :

  • - встановлення того, як повинен був діяти водій з точки зору вимог безпеки руху (перш за все – правил дорожнього руху (ПДР));
  • - оцінка дій водія з точки зору відповідності їх технічним вимогам нормативних актів та вимогам правил безпеки руху (ПДР);
  • - встановлення місця розташування транспортного засобу (ТЗ) в задані моменти часу;
  • - визначення швидкості руху ТЗ в задані моменти часу;
  • - визначення зупиночного та гальмового шляху, відстаней, які долаються ТЗ у задані проміжки часу, а також технічної можливості попередження ДТП;exspert car2
  • - визначення часу подолання ТЗ заданої ділянки шляху.

У Науково-дослідній лабораторії судових експертиз можливо замовити проведення експертного дослідження чи призначити проведення судової автотехнічної експертизи.

Призначити судову автотехнічну експертизу може уповноважена особа (суддя, слідчий) за клопотанням сторони справи. Також провести експертизу можна на підставі письмового звернення потерпілого чи сторони захисту у кримінальному провадженні.

Замовити дослідження обставин дорожньо-транспортної пригоди може будь-яка зацікавлена особа, учасник ДТП або його представник, звернувшись із заявою до НДЛСЕ.

Розташування офісів НДЛСЕ дає можливість виїжджати  судовому експерту як в межах Київської області так і інші регіони України. 

При необхідності експерти НДЛСЕ виїжджають в суди для захисту судових експертиз у судових засіданнях. 

 

expert car3

Top